Lokale do wynajęcia – na co zwracać uwagę podczas poszukiwań?

 

powierzchnia biurowaSzukając odpowiedniej siedziby dla swojej firmy, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę. Dzięki temu można znaleźć lokal do wynajęcia odznaczający się wieloma atrakcyjnymi właściwościami. Jest to istotne w przypadku siedziby każdego przedsiębiorstwa, ponieważ stanowi ona swoisty rodzaj jego wizytówki. Ponadto, jeśli chodzi o lokale do wynajęcia, wiąże się to z poważną, kosztowną inwestycją. Co zatem zrobić, by wybrać jak najlepiej i nie żałować swojej decyzji?

Jednym z istotnych elementów każdego nowoczesnego biurowca jest jego przystosowanie do potrzeb wszystkich osób niepełnosprawnych. W związku z tym, budynek powinien zostać zaprojektowany z uwzględnieniem i praktycznym rozwiązaniem nowatorskich rozwiązań. Na szczęście, dzisiejszy rynek oferujący wszelkiego rodzaju akcesoria oraz produkty dla osób zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami jest niezwykle bogaty. Powstają nowoczesne windy osobowe oraz specjalne platformy, które, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii pozwalają na sprawne poruszanie się osobom będącym, na przykład, na wózkach inwalidzkich. W tej kwestii przydatne okazuje się również zadbanie o stworzenie podjazdów oraz zlikwidowanie wysokich progów. Ważne jest też, by przejścia oraz korytarze były możliwie jak najszersze. Przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych toalet jest już dzisiaj rzeczą standardową. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zagwarantowanie miejsca parkingowego przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób zmagających się z niepełnosprawnościami. Parkingi to kwestia nieco szersza. Atrakcyjne lokale do wynajęcia to takie, która mają przypisane miejsca parkingowe na zewnątrz biurowca lub w podziemnie hali garażowej. Docenią to wszyscy zmotoryzowani pracownicy firmy oraz jej klienci. Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno w dużym mieście znaleźć wolne miejsce parkingowe. Co więcej, z reguły są one płatne. Z punktu widzenia komunikacyjnego, ważne jest dobre połączenie z centrum miasta, lotniskiem, dworcem PKP oraz PKS. Wielu klientów dociera bowiem do firmy właśnie w ten sposób. Z ta kwestią nierozerwalnie wiąże się komunikacja miejska, a więc bliskość przystanku tramwajowego i autobusowego. Atrakcyjny biurowiec to także taki, który posiada monitoring, wideofony lub domofony. Fizyczna ochrona jest już kwestia indywidualną każdej firmy.

Decydując się na wynajęcie biurowca warto zainteresować się szerzej jego okolica. Dzielnica, w której stoi budynek najlepiej by cieszyła się dobra opinią oraz pewnym prestiżem. Niebagatelne znaczenie ma również bliskość natury. Jeśli w pobliżu znajduje się park lub dużo zieleni to ma to znaczenie nie tylko nadające walory estetyczne, ale pozwalające również na efektywniejsze i wydajniejsze wykonywanie obowiązków służbowych przez pracowników, którzy w czasie przerwy w pracy mogą zrelaksować się na zewnątrz. 

biuro

W kwestii estetyki, warto zwrócić większą uwagę na bryłę budynku. Współcześnie architekci i budowniczowie prześcigają się w nowatorskich pomysłach i rozwiązaniach. Czasami można znaleźć biurowiec, który swoim kształtem oraz rodzajem zastosowanych elementów konstrukcyjnych oddaje charakter firmy, która wewnątrz ma swoją siedzibę. Jeśli natomiast mowa o projektowaniu wnętrz, to jeśli chodzi o lokale do wynajęcia istotną rzeczą jest możliwość swobodnego dostosowywania ich powierzchni użytkowej do wymagań firmy. Są bowiem pokoje, w których swoje stanowisko pracy będą miały zaledwie 2 lub 3 osoby, są i takie, w których pracować będzie od kilku nawet do kilkunastu osób.

Decydując się na lokale do wynajęcia dla swojej firmy warto wszystko dobrze przemyśleć. Oczywiście wynajem nie jest tak samo dużą inwestycja jak kupno biurowca, ale również wiąże się z wieloletnimi zobowiązaniami. Ponadto, nikomu nie chodzi przecież o to, by często poszukiwać nowej firmy i przenosić się z jednej do drugiej raz na jakiś czas. Warto pamiętać, że odpowiednia siedziba przedsiębiorstwa jest nie tylko jego wizytówką, ale również ma duże znaczeni w kwestii przyszłości, a konkretnie powodzenia firmy.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Raj na ziemi

nowoczesne osiedle. Zainteresowanie nieruchomościami tam usytuowanymi wciąż wzrasta. Skąd tak wielki fenomen, nadal niedokończonego przecież projektu? Plusem wpływającym na wizerunek inwestycji jest na pewno to, że osiedla nie trzeba promować. Ogrody Paulinum obronią się same. Dodatkowo dolnośląskie krajobrazy niewątpliwie wpływają pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!