Raj na ziemi

drzewoW malowniczym otoczeniu jednego z jeleniogórskich parków powstaje nowoczesne osiedle. Zainteresowanie nieruchomościami tam usytuowanymi wciąż wzrasta. Skąd tak wielki fenomen, nadal niedokończonego przecież projektu? Plusem wpływającym na wizerunek inwestycji jest na pewno to, że osiedla nie trzeba promować. Ogrody Paulinum obronią się same. Dodatkowo dolnośląskie krajobrazy niewątpliwie wpływają pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca.

MIĘDZY ARCHITEKTURĄ A NATURĄ

Położenie osiedla Ogrody Paulinum jest jednak nieco kontrowersyjne. Nie każdemu mogło spodobać się umieszczenie budynków mieszkalnych w środku najbardziej reprezentatywnego parku Jeleniej Góry. Pomysł jednak przetrwał i dziś budowa prawie dobiega końca. Do użytku zostały oddane budynki A i B. Pozostałe dwa zostaną ukończone w tym roku. Najważniejszy jest jednak fakt, że Ogrody Paulinum w niczym nie przeszkadzają panującej wokół naturze. Architekci doskonale wkomponowali elementy odważnego projektu w malowniczy krajobraz. W środku budynków mieszkania są przestrzenne, wygodne i nowoczesne, na zewnątrz sprawiają zaś wrażenie tradycyjnych, nie rzucających się zbytnio w oczy konstrukcji. Bardziej niż jeleniogórskie osiedle, wciąż zachwyca nas piękno panujące dookoła budynków. Równowaga, którą zdołano zachować przy budowie, zasługuje na wielką uwagę i przede wszystkim docenienie ze strony miłośników przyrody. Ponadto teren inwestycji nie został całkowicie zabudowany. Oprócz potrzebnych dróg wyjazdowych, w wielu miejscach znajdują się estetycznie wyrównane trawniki. Latem nieobcy jest tam zapach różnokolorowych kwiatów. Przy niektórych mieszkaniach na parterze wydzielone zostały osobne tereny, które można przeznaczyć na uprawianie ogródka. Taka możliwość z pewnością zadowoli zarówno zawodowych ogrodników, jak i tych, którzy roślinami zajmują się hobbystycznie.

W SERCU NATURY

Park, w którym powstaje osiedle Ogrody Paulinum to ponad 13 hektarów pięknych i nieokiełznanych terenów. Takie otoczenie stwarza dla mieszkańców całego miasta niezwykłe możliwości, między innymi sportowe czy rekreacyjne. Niewątpliwie największą radość z parku czerpać będą jego bezpośredni sąsiedzi, mieszkańcy Ogrodów Paulinum. Różnorodność roślin i zwierząt, dla których park jest domem, zachęca do spacerów. Na obecności tak licznej flory i fauny skorzystają przede wszystkim miłośnicy obserwacji przyrody oraz dzieci, dla których takie miejsce wydawać się będzie istnym rajem na ziemi. Nie można zapomnieć o właściwościach zdrowotnych, które pozytywnie wpływają na życie człowieka. Bliskość natury wpływa także na poprawę samopoczucia. W mieście nie wystarczy spojrzeć za okno, by znaleźć się w sercu lasu. Ogrody Paulinum taką możliwość nam dają. Dla miłośników sportu ciekawe rozwiązania pokazują parkowe ścieżki. Nagle poranne bieganie czy wieczorna jazda na rowerze wydają się atrakcją nie tylko dla osób lubiących wysiłek fizyczny. To także jeden z istotniejszych fenomenów osiedli podmiejskich. Częściowo, a często całkowicie, takie miejsca zmieniają nasze podejście do życia. Dzieje się to nawet podświadomie. Czyste powietrze i w pewien sposób zmiana klimatu z miejskiego na podmiejski sprawiają, że czujemy się lepiej. A z kolei kiedy czujemy się lepiej, mamy ochotę na spacery, uprawianie sportów czy zmianę diety. Zdrowe otoczenie sprzyja także osobom, które przewlekle na coś chorują. Dodatkowo dzięki dobrej lokalizacji kontakt z lekarzem często jest szybszy, niż gdy próbujemy dotrzeć do przychodni z centrum miasta w godzinach szczytu.

PLUSY LOKALIZACYJNE

Docierając na miejsce wydaje się, że Ogrody Paulinum położone są na zupełnym odludziu. Cisza, spokój i uczucie relaksu stwarzają to przyjemne wrażenie. Łatwo więc zapomnieć, że osiedle znajduje się zaledwie dwa kilometry od centrum Jeleniej Góry. Należy jednak przy zakupie pamiętać, że główną drogą dojazdową znajdującą się za osiedlem jesteśmy w stanie bardzo szybko dotrzeć do wszelkich punktów usługowych. To samo dotyczy przedszkoli, szkół czy pracy. Z jednej więc strony kompletne odcięcie od miejskiego szumu i zamieszania. Z drugiej świadoma bliskość cywilizacji, od której czasem chce się uciec, ale do której trzeba także wracać. Ogrody Paulinum znalazły rozwiązanie także dla kierowców. Podziemne garaże przechowają nasze ukochane auta. Jednocześnie w ten sposób więcej przestrzeni zyskujemy przed budynkami. Osiedla podmiejskie stają się dziś bardzo popularne. Dlatego też coraz częściej autobusy miejskie kursują za miasto. Zdecydowanie ułatwia to życie społeczeństwa jeszcze bardziej. W przypadku Ogrodów Paulinum do centrum można dostać się także rowerem czy nawet urządzając sobie dłuższy spacer.podmiejskie osiedle

SPEŁNIANIE POTRZEB Nieznośny chaos towarzyszący nam w codziennym życiu często sprawia, że poszukujemy miejsca, w którym odpoczniemy od rzeczywistości. Nie dziwi więc fakt, że osiedla podmiejskie stają się coraz bardziej pożądane i rozchwytywane. Sytuacja na przestrzeni kilkunastu lat uległa diametralnej zmianie. Jeszcze na początku XX wieku widoczna była ekspansja ze wsi do miast. Dziś jeśli nie na wieś, przenosimy się na obrzeża miasta. I trudno się temu dziwić. Oferty takie jak Ogrody Paulinum spełniają wszystkie potrzeby swojego klienta, podczas gdy życie w mieście często nie spełnia nawet tych podstawowych. Dodatkowo, życie w centrum jest o wiele bardziej kosztowne. Jesteśmy też nieustannie narażeni na wszelkiego rodzaju stresy i zgiełk. Wszystko to negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Szukamy rozwiązania i znajdujemy je nieopodal. Wielu mieszkańców miasta z powyższych powodów rezygnuje z miejskich mieszkań i domów i przenosi się – chciałoby się rzecz – na łono natury. Ogrody Paulinum to świetna oferta nie tylko dla miłośników przyrody. To także ciekawa propozycja dla ludzi poszukujących w swoim życiu zmian. Swoje miejsce odnajdą tam również rodziny z małymi dziećmi. Jednym słowem, jeśli ktoś szuka dla siebie przytulnego, cichego miejsca, w którym przeżyje wiele szczęśliwych i zdrowych lat, powinien wybrać taką lokalizację, jaką proponuje osiedle Ogrody Paulinum w Jeleniej Górze.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Profesjonalne maski do włosów Loreal

ielęgnacji i stylizacji włosów, nasze pasma od czasu do czasu mogą reagować alergicznie sprawiając, że z podatnych na układanie, zdrowych i lśniących, stają się koszmarem, trudnym do ujarzmienia i ułożenia. Zwykle do takiej sytuacji doprowadzamy same – nasze nieodpowiednie nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne, nakładanie na siebie kilku warstw preparatów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów takie jak maski do włosów loreal i pochodzących od różnych producentów może być oczywiście przyjemne, jednak na dłuższą metę osłabiają strukturę pasm sprawiając, że stają się kruche i uwrażliwione. Co to jednak oznacza?

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!