Jakie kotły do domu?

systemy ogrzewaniaKotły Viessmann to urządzenia będące najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi instalacji grzewczych. Dostarczają one swym użytkownikom efektywność wykonywanej pracy oraz oszczędność cyklicznego stosowania. Postaram się jak najprościej przybliżyć właściwości oferowanych przez firmę Viessmann kotłów aby mieli państwo elementarną wiedzę na temat ich sposobu działania, która być może przyda się kiedyś przy dokonywaniu zakupów. Po pierwsze należy wyodrębnić rodzaje kotłów. Firma Viessmann oferuje na rynek kotły kondensacyjne, kotły gazowe kondensacyjne, kotły olejowe kondensacyjne, kotły olejowe, kotły na drewno. Same nazwy nie zobrazują nam czym cechują się wyżej wspomniane kotłów, zatem krótko opisze zasadnicze ich funkcjonowanie.Jeśli chodzi o kotły gazowe to przede wszystkim są to urządzenia które wykorzystują gaz opałowy (najczęściej gaz ziemny) będący paliwem spalanym w procesie ogrzewania cieczy. Wyróżniamy kocioł gazowy konwencjonalny oraz kocioł gazowy kondensacyjny. Ten drugi różni się tym, że wykorzystuje tzw. ciepło kondensacji które znajduje się w parze wodnej powstającej przy spalaniu gazu ziemnego. Kotły gazowe są najczęściej wybierane przez użytkowników z uwagi na dostępność gazu, który po odpowiednim podłączeniu do systemu nie sprawia trudności w obsłudze.

Kotły kondensacyjne olejowe to nowatorskie rozwiązanie polegające na odzyskiwaniu ciepła z pary wodnej która wytwarza się podczas spalania oleju opałowego a więc paliwa które coraz częściej zastępuje gaz ziemny. Kotły olejowe kondensacyjne mogą być „napędzane” tradycyjnym olejem opałowym ogólnie dostępnym w punktach sprzedaży paliw, bądź olejem o niższej zawartości związków siarki, który ze względu na swój skład jest trudniej osiągalny. Kondensacyjne kotły Viessmann świetnie współpracują z kolektorami słonecznym dzięki czemu układ grzewczy staje się bardziej wydajny niezależnie od tego czy system grzewczy zamontowany został w nowym budownictwie czy ulepszony w starej platformie budowlanej. Tradycyjne kotły olejowe to trafny wybór dla osób których budynek, ze względu na swoje położenie, nie ma możliwości podłączenia się do sieci gazowej. Kotły olejowe niskotemperaturowe dla których paliwem jest klasyczny olej opałowy pracują mniej wydajniej niż olejowe kotły kondensacyjne które pracują na podwyższonej sprawności.

Kotły na drewno stanową interesujące rozwiązanie ze względu na rozpowszechnioną dostępność do surowca paliwa jakim jest drewno. Stanowi ono relatywnie niskie koszty zakupu. Kotły na drewno marki Viessmann mogą wykorzystywać tradycyjne drewno opałowe ale także jego modyfikacje przeróbki wtórnej np. trociny czy palety drewniane. Firma oferuje na rynek kotły które poza wygenerowaniem energii cieplnej potrafią także generować energię elektryczną. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie gazu płynnego, który może zasilać instalację grzewczą ze zbiornika który powinien znajdować się na terenie posiadłości. Najczęściej montuje się zbiornik na powierzchni ziemi tzw. zbiornik naziemny, rzadko pod jej powierzchnią. Umożliwia to swobodny dostęp do zbiornika oraz w razie konieczności sprawdzenie szczelności. Gaz płynny o którym mowa, w skrócie LPG, jest produktem rafinacji ropy naftowej. Dostarczają go największe koncerny naftowe m.in. BP, Orlen, Shell. Dostępność gazu, z uwagi na ilość placówek świadczących usługi naftowe, jest zatem dość duża.

Na czym polega proces spalania najczęściej stosowanego paliwa tj. gazu ziemnego? W końcu bez niego praca tradycyjnych kotłów byłaby niemożliwa. Proces spalania gazu ziemnego polega na zmieszaniu tegoż gazu z określoną ilością powietrza w takich proporcjach aby zrodziła się mieszanka palna. Jeśli interesuje nas sama istota procesu spalania warto sięgnąć po fachową literaturę aby przybliżyć sobie wiedzę z zakresu procesu kondensacji. Dopiero bowiem od jakiegoś czasu rozpowszechniły się technologie produkowania odpowiednio mocnych i wytrzymałych materiałów które są wykorzystywane do produkcji wymienników spalin. Zjawisko to stwarza duże możliwości dla rozwoju techniki kondensacyjnej. Kotły Viessmann Poznań to definitywnie właściwy wybór dla osób które chcą zaopatrzyć swój dom w porządny kocioł grzewczy (można je obejrzeć w sieci, wchodząc na stronę http://www.sjsgroup.pl/pl/sklep/kategoria/kotly-gazowe,486,1171,1.html). Firma gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów w oparciu o zdobyte wieloletnie doświadczenie. Uwagi oraz opinie klientów są niezwykle wartościową skarbnicą wiedzy którą firma stara się wykorzystywać w sposób produktywny. Już największe przedsiębiorstwa świata takie jak „Nike” , „Sony” czy „Samsung” które zaczynały budować swoją markę na początku kariery wykorzystywały uwagi szeroko pojętej grupy klientów ulepszając tym samym towary trafiające na rynek konsumencki. Warto czytać zasady działania wielu urządzeń, nawet najdrobniejsze uwagi przesłane odpowiednim instytucjom w celu poprawy funkcjonalności urządzenia mogą przyczynić się do poprawy jakości produktu. To samo tyczy się instalacji grzewczych. W Polsce znajdziemy je niemal w każdym gospodarstwie domowym. Bez nich trudno byłoby przetrwać zimę i przystosować się do ciężkich warunków termicznych z którymi nie chcielibyśmy się utożsamiać. Warto być spostrzegawczym i budować wspólne dobro.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Profesjonalne maski do włosów Loreal

ielęgnacji i stylizacji włosów, nasze pasma od czasu do czasu mogą reagować alergicznie sprawiając, że z podatnych na układanie, zdrowych i lśniących, stają się koszmarem, trudnym do ujarzmienia i ułożenia. Zwykle do takiej sytuacji doprowadzamy same – nasze nieodpowiednie nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne, nakładanie na siebie kilku warstw preparatów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów takie jak maski do włosów loreal i pochodzących od różnych producentów może być oczywiście przyjemne, jednak na dłuższą metę osłabiają strukturę pasm sprawiając, że stają się kruche i uwrażliwione. Co to jednak oznacza?

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!