Wybuduj dom ze stylowym poddaszem!

modne żaluzjeZastanawiasz się, czy kupić dom, czy może zakupić działkę i zacząć wszystko od zera? Założyłeś rodzinę i zależy ci, by szybko wyprowadzić się na swoje? Nie dziwimy się, że dopadły cię właśnie takie wątpliwości. Każdy z nas chciałby bowiem mieć dom swoich marzeń. Często za pierwowzór stawiamy sobie dom, w którym się wychowywaliśmy. W takim przypadku okazuje się, że żadne inne mieszkanie czy domek nie jest w stanie zastąpić nam tego pierwszego. Pamiętaj jednak, że jest to obraz wyidealizowany. Powinieneś oczywiście mieć go za pierwowzór, ale staraj się przede wszystkim myśleć o swojej rodzinie. Z chwilą jej założenia to ona jest najważniejsza. Pomożemy ci zdecydować jaka opcja będzie dla ciebie najlepsza. Pokażemy również jak bajecznie wyglądają dziś domy z oknami dachowymi Roofstyle. Dzięki tym ostatnim elementom każdy budynek nabiera swoistego klimatu i zbliża się do ideału z twojego dzieciństwa. Wydaje ci się to niemożliwe? Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się sam.

 Zacznij od zera – poszukajcie działki

Co należy zrobić, by postawić swój dom? Najpierw należy znaleźć odpowiednią działkę. Zdecyduj z rodziną, czy ma być ona w mieście czy na przedmieściach. Logicznym będzie fakt, że te ostanie będą tańsze od tych, które znajdują się bliżej centrum miasta. Warto jednak zauważyć, że rodziny z dziećmi coraz częściej przenoszą się na obrzeża miasta. Są tam bowiem o wiele lepsze warunki do wychowywania dzieci. Przede wszystkim świeże powietrze i dużo terenów zielonych. Ponadto bardzo szybko można dojechać z takich osiedli podmiejskich do miast. Co więcej, często kursują tam całkiem często miejskie autobusy, nie wspominając już o firmach taksówkarskich. Jeśli masz własny samochód nawet się nie zastanawiaj i rozpocznij szukanie działki za miastem. Po jej znalezieniu i wykupieniu czas przejść do następnego kroku – mianowicie należy stworzyć plan domu.

Dom z poddaszem to hit tego wieku!

duże oknaPamiętaj, by projekt w całości prezentował wasze potrzeby. Najpopularniejsze domy to takie, które mają parter i piętro. Jednakże ostatnio nastała fenomenalna moda na piętra w postaci poddasza. Z pewnością i zaufaniem do tego typu konstrukcji możemy ci ją polecić. Dodatkowo wspomnimy o jednej z najbardziej popularnych firm produkujących okna dachowe, czyli o spółce Roofstyle. Z Roofstyle twoje poddasze będzie się wyróżniać na tle wszystkich innych domków w okolicy – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Przy planowaniu pomieszczeń weź pod uwagę bliższą lub dalszą przyszłość. Jeśli posiadasz tylko jedno lub dwoje dzieci zastanów się, czy w przyszłości nie pojawią się następne. Warto mieć w zanadrzu jedno lub dwa niewielkie pokoje, w których na chwilę obecną możesz urządzić na przykład gabinet lub pokój gościnny. Weź pod uwagę, że twoje dzieci kiedyś dorosną i w wieku nastoletnim nie za bardzo będą chciały dzielić ze sobą przestrzeń. Warto umieścić ich pokoje właśnie na poddaszu. Okna Roofstyle zapewniają przepływ światła dziennego tak, jak gdyby szyby w ogóle nie znajdowały się w swoich ramach. Dzięki temu poddasze będzie wspaniałym miejscem do nauki czy też do czytania. Z pewnością na piętrze zmieszczą się nawet cztery pokoje i łazienka. Pamiętaj, że sypialnie nie muszę być duże. Z pewnością wystarczy, jeśli będą one miały około dwunastu metrów kwadratowych. O wiele bardziej przestrzenny powinien być na przykład pokój dzienny, czyli salon, w którym wspólnie będziecie spędzać czas, na przykład w długie zimowe wieczory. Planowanie domu od zera ma to do siebie, że możesz nanieść na projekt wszystkie zmiany, które przyjdą ci do głowy. Oprócz dostępnych funduszy nic cię nie ogranicza. Dodatkowo nie masz określonego czasu, w którym musisz się wprowadzić. Możesz budować dom tak długo, jak tylko będziesz mieć ochotę. Nie warto się spieszyć, bowiem chodzi tu wyłącznie o wasze dobro.

Wybudować czy kupić? Co wybrać?

Zastanawiasz się pewnie również nad opcją kupna mieszkania? Oferty same pukają do twoich drzwi. Jesteś rozdarty między kupną działki a nieruchomości? Musisz sam zdecydować co będzie najlepsze dla ciebie i twojej rodziny. Jednakże, jeśli zdecydujesz się na poszukiwanie stojącego już mieszkania czy domku jednorodzinnego, powinieneś być uważny i sprawdzić wszystko kilka razy. Szczególnie, jeśli masz do czynienia z mieszkaniem, w którym ktoś już wcześniej mieszkał. Sprawdź, czy nie ma tam ukrytych przez właściciela niedogodności. Najlepiej podpytać na przykład sąsiadów – nie tylko tych najbliższych oraz udać się do spółdzielni mieszkaniowej jeśli oglądamy lokum w bloku.

Szukaj ofert w internecie, ale sprawdź je osobiście

Najwięcej ofert sprzedaży domów znajdziesz oczywiście w internecie. Jednakże pamiętaj, że najlepiej jest umówić się na spotkanie z konsultantem i zobaczyć mieszkanie na własne oczy. W przypadku zakupu mieszkania jest to bardzo ważna decyzja. Dlatego musisz się upewnić, że odpowiada ci również stan rzeczywisty mieszkania, a nie tylko zdjęcia, które znajdziesz na stronie internetowej lub w gazetowym ogłoszeniu. Na spotkanie śmiało możesz zabrać ze sobą rodzinę, ponieważ razem powinniście zaakceptować mieszkanie, w którym już wkrótce będziecie mieszkać.

Możesz teraz sam zdecydować i podjąć tę ważną decyzję. W zasadzie jednak nie powinna to być decyzja stricte samodzielna. Porozmawiaj ze swoimi bliskimi i wspólnie ją podejmijcie. Możecie po prostu kupić dom lub mieszkanie. W takim przypadku pamiętaj jednak, by stosować się do naszych rad, które zamieściliśmy w tym artykule. Jeśli to zrobisz, nawet w kupionym mieszkaniu będzie wam się żyło cudownie. Pamiętaj bowiem także, że dom to przede wszystkim rodzina, którą razem tworzycie. Bez względu na miejsce zamieszkania potraficie kochać się i szanować tak samo mocno. Dlatego też, może warto zrezygnować z zakupu i przemęczyć się w wynajętym mieszkaniu? W tym czasie powoli będziecie mogli równolegle stawiać swój ukochany dom. Być może wprowadzicie się do nieco nie co później niż do tego zakupionego, ale za to od pierwszej cegły i fundamentu będzie to wasz dom rodzinny, który razem z wami będzie zdobywał pierwsze cenne rodzinne wspomnienia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Raj na ziemi

nowoczesne osiedle. Zainteresowanie nieruchomościami tam usytuowanymi wciąż wzrasta. Skąd tak wielki fenomen, nadal niedokończonego przecież projektu? Plusem wpływającym na wizerunek inwestycji jest na pewno to, że osiedla nie trzeba promować. Ogrody Paulinum obronią się same. Dodatkowo dolnośląskie krajobrazy niewątpliwie wpływają pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!