Tresura psów – jak zacząć?

Wytresowanie psa wymaga nie lada wysiłku. Nauczenie zwierzęcia komend i odpowiedniej reakcji na nie nie jest łatwą sprawą. Niektóre psy łatwiej się uczą, inne gorzej, a jeszcze inne po prostu nie chcą przyswoić pewnych rzeczy. Tresurę psa należy rozpocząć jak najwcześniej, aby od szczęnięcia nauczyć czworonoga posłuszeństwa. Nauczanie zarówno w przypadku ludzi jak i zwięrząt przebiega na zasadzie kar i nagród. Dzięki temu osobik jest w stanie stwierdzić jakie zachowanie jest aprobowane, a jakie nieodpowiednie. Jeśli zaczynasz tresurę na starcie stosuj tylko system nagradzania. Jest to szczególnie ważne, aby początek był nacechowany pozytywnymi wzmocnieniami odczuć. Dzięki temu pies będzie wiedział, że zachowując się w określony sposób dostanie nagrodę. Zastanawiasz się jaka nagroda będzie najlepsza dla twojego psiaka? Oczywiście przysmaki. Jest to rzecz na którą twój pupil zawsze z chęcią się skusi, ponieważ jest to przyjemne doznanie smakowe. Oczywiście przekąski nie powinny być zbyt duże, ponieważ ucząc psa określonej komendy, będziesz powtarzał ćwiczenie wiele razy, a duża ilość pokarmu jest dla psa niebezpieczna. Firma Maced oferuje drobne przysmaki w formie kosteczek dostępne w różnych smakach. Oprócz nich w gamie produktów znajdziemy ringi, trójkąty, czy paluszki. Wszystkie psie przysmaki składają się z produktów mięsnych, ponieważ jest to dla psa najwiekszy rarytas, a ich zapach sprawia, że aż ślinka cieknie. Jeśli zastanawiasz się od jakich komend zacząć tresurę swojego psa, to przedstawiamy krótką listę, która pomoże ci ułożyć właściwy plan nauki.

SIAD

Komenda „siad” jest jednym z podstawowych haseł. Dzięki niej będziesz mógł zapanować nad psem w każdej sytuacji. Ostudzi to jego emocje i pozwoli ci spokojnie zapiąć mu smycz i obrożę, powstrzymać przed skakaniem, czy poskromić nerwy w nieprzyjemnym starciu z innym psiakiem.

ZOSTAŃ

Ta komenda jest niezastąpiona szczególnie przy wychodzeniu na spacery. Dzięki niej unikiesz sytuacji w których pies pierwszy wybiega z mieszkania i wprost ciągnie cie na dwór. To hasło jest również przydatne do zabaw z psem.

LEŻEĆ

Jeśli chcesz dużo podróżować z psem, to jest to niezwykle przydatna komenda. Pies w trakcie jazdy samochodem często nie wie co się dzieje i próbuje zapanować nad sytuacją wstając i kręcąc się. W przypdku małych psów nie będzie to uciążliwe, ale jeśli chodzi o duże czworonogi, to warto zakomendować „leżeć”, żeby pokazać psu włąściwą pozycję do podróżowania, oraz uspokoić jego nerwy.

Psy to niezwykle mądre zwierzęta. Często możemy wyczytać z nich czy są złe, radosne lub obrażone. Dla łatwej komunikacji z nimi warto jest nauczyć je kilku komend, które sprawią, że obcowanie z nimi będzie przebiegało bezproblemowo.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Profesjonalne maski do włosów Loreal

ielęgnacji i stylizacji włosów, nasze pasma od czasu do czasu mogą reagować alergicznie sprawiając, że z podatnych na układanie, zdrowych i lśniących, stają się koszmarem, trudnym do ujarzmienia i ułożenia. Zwykle do takiej sytuacji doprowadzamy same – nasze nieodpowiednie nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne, nakładanie na siebie kilku warstw preparatów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów takie jak maski do włosów loreal i pochodzących od różnych producentów może być oczywiście przyjemne, jednak na dłuższą metę osłabiają strukturę pasm sprawiając, że stają się kruche i uwrażliwione. Co to jednak oznacza?

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!