Blacha perforowana jako materiał z potencjałem

Coraz częściej wykorzystuje się w projektowaniu nowe materiały, jednym z nich jest na rynku polskim blacha perforowana, czyli arkusze blach o jednorodnej perforacji. Ze względu na dużą różnorodność, blachy perforowane znajdują zastosowanie niemal w każdej dziedzinie wziązanej z budową i aranżacją przestrzeni. Warto przyjrzeć się temu materiałowi bliżej.

Elewacje

Wykorzystanie blachy perforowanej jako elementu elewaci jest chyba jednym z najbardziej znanych jej zastosowań. Elewacja jest jednym z najważniejszych elementów domu, wybierając blachę perforowaną jako jej element postępujemy nie tylko racjonalnie, ale i w zgodzie z panującymi obecnie trendami. Dzięki takiej elewacji budynki zyskują modnego, nowoczesnego wyglądu. Blachą ozdobić możemy nie tylko budynki użyteczności publicznej jak szkoły czy szpitale, ale także biurowce, większe i mniejsze firmy oraz domy prywatne. Blacha perforowana wcale nie musi pozostać szara, możemy pomalować ją na jaskrawe kolory, dzięki czemu budynek zdecydowanie się ożywi. Takie rozwiązanie zastosowano min. w mieście Hamm w Westfalii, w którym szarą przybudówkę ozdobiono pomarańczowo-cytrynową blachą perforowaną, co zdecydowanie ożywiło najbliższą okolicę. Taki sposób ożywiania przestrzeni miejskiej jest nie tylko efektowny, ale także tani. 

Sufity podwieszane

Blachy perforowane są także dobrym rozwiązaniem na oryginalną aranżację sufitu podwieszanego. Wykorzystać ją możemy zarówno w aranżacji dużych hal (obiekty sportowe, szkoły), jak i w mnieszych pomieszczeniach jak sale kinowe, restauracje. Kolorowe blachy perforowane podwieszone nad sufitem stworzą oryginalny nastrój, ponieważ nie tylko oryginalnie wyglądają, ale także ciekawie rozpraszają światło. Blachy perforowane http://www.metalzbyt.pl to miejsce, w którym możemy kupić różnorodne wzory blachy dzięki którym stworzymy oryginalny wystrój każdej przestrzeni.

Ogrodzenia

Blacha perforowana może być także doskonałym elementem ogrodzenia. W połączeniu z innymi komponentami stworzyć może oryginalne i trwałe bramy i furtki chroniące nasze posesje. Możemy wybrać zarówno blachę bardziej lub mniej przeźroczystą, połączyć ją z elementami z kamienia, cegły lub innego metalu. Nie mamy niemal ogranicznej ponieważ blacha perforowana doskonale komponuje się z większością materiałów wykorzystywanych do produkcji ogrodzeń. 

Element dekoracyjny

Nie musimy wykorzystywać blachy jedynie w dużych ilościach. Czasem wystarczy dosłownie kawałek, aby stworzyć oryginalną aranżację. Ciekawie wyglądają  elementy z blachy na schodach zewnętrznych i wewnętrznych, a także elementach balustrad. Dla wielbicieli nowoczesnego wystroju wnętrz zaproponować można oryginalne półki na książki czy inne elementy zbudowane z połączenia blachy i drewna lub szkła. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Raj na ziemi

nowoczesne osiedle. Zainteresowanie nieruchomościami tam usytuowanymi wciąż wzrasta. Skąd tak wielki fenomen, nadal niedokończonego przecież projektu? Plusem wpływającym na wizerunek inwestycji jest na pewno to, że osiedla nie trzeba promować. Ogrody Paulinum obronią się same. Dodatkowo dolnośląskie krajobrazy niewątpliwie wpływają pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca.

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!