Street workout czy ćwiczenia w domu?

Po zdecydowaniu się na rozpoczęcie treningu pozostaje nam rozstrzygnięcie jeszcze kilku kwestii: ćwiczyć w domu, czy na zewnątrz, samemu czy w grupie. Wybór ten powinniśmy uzależnić od naszych osobistych preferencji. Przede wszystkim nie powinniśmy czuć się w trakcie wykonywania ćwiczeń skrępowani, dlatego jeżeli chcemy wykonywać je w grupie, powinna być to grupa bliskich nam osób. Co do miejsca wykonywania ćwiczeń, trening w domu z pewnością będzie bardzoej komfortowy dla nieśmiałych osób, pozostałym należy polecić trening na zewnątrz ponieważ pozwala on dodatkowo dotlenić nasz organizm.

Ćwiczenia na zewnątrz

Jedną z modniejszych ostatnio fom aktywności jest tak zwany street workout, czyli ćwiczenia wykonywane na ulicy. Nie wymagają one żadnych nakładów finansowych, ponieważ do ćwiczeń wykorzystuje się tak zwaną małą architekturę – place zabaw, ławki, słupki, trzepaki, wszystko to, co znajduje się dookoła nas. Street workout bazuje na ćwiczeniach kalistenicznych, czyli wykorzystujących jako główna siłę ciężar własnego ciała. Kalistenika odwołuje się do najprostszych ćwiczń: pompek, brzuszków, podciągnięć na drążku, obrodtów, przysiadów, które w zdecydowany sposób wzmacniają nasze ciało i czynią z niego najlepsze narzędzie do poprawy formy. Street-workout ma na celu wzmocnienie naszej siły, poprawę kondycji ogólnej, wytrzymałości, zwinności. Ćwiczenia te dostarczają dużej dozy samozadowolenia, zwłaszcza wtedy, kiedy po pewnym czsie jesteśmy w stanie wykonać ćwiczenia, których nie byliśmy kiedyś w stanie nawet rozpocząć. Dodatkowostreet workout możemy ćwiczyć razem ze swoimi znajomymi, przez co zawsze będziemy czuli się zmotywowani do treningu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz: http://www.amaroknutrition.com street workout.

Ćwiczenia w domu

Bardziej wstydliwe osoby mogą zadbać o poprawę swojej kondycji w zaciszu domu. W internecie odnaleźć możemy wiele intresujących i darmowych ćwiczeń, które umożliwią nam poprawę naszego stanu ogólnego, a także zadbają o naszą formę. Dużą popularnością cieszy się tak zwany trening obwodowy, a także trening tabata. Trening obwodowy nazywany jest alternatywą dla monotonnych ćwiczeń wykonywanych na siłowni, ponieważ obejmuje ciągła ich zmianę w rytmie ćwiczeń, przez co ćwicząc w ten sposób nie nudzimy się tak szybko. Dodatkowo umożliwia on osiągnięcie szybkich efektów. W ciagu 30-40 minut osoba ćwicząca wykonuje serie bezpośrednio następujących po sobie ćwiczeń, z których każde z nich oddziałuje na inną partię mieśni. Trening obwodowły łączy w sobie trening siłowy z ćwiczeniami cardio. Najlepiej wykonywać go 3-4 razy w tygodniu. Dla osób spragnionych silnych wrażeń idealny będzie czterominutowy trening tabata, który polega na intensywnym spalaniu tkanki tłuszczowej. 20 sekundowe seri ćwiczeń przerywane są 10 sekundowymi przerwami. Ćwiczenia, któe możesz wykonywać to pompki, bieg bokserski, skakanka, jazda na rowerku stacjonarnym, przysiady, pady z wyskokiem, wszystko zależy od tego, które partie pragniemy wyrzeźbić.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Profesjonalne maski do włosów Loreal

ielęgnacji i stylizacji włosów, nasze pasma od czasu do czasu mogą reagować alergicznie sprawiając, że z podatnych na układanie, zdrowych i lśniących, stają się koszmarem, trudnym do ujarzmienia i ułożenia. Zwykle do takiej sytuacji doprowadzamy same – nasze nieodpowiednie nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne, nakładanie na siebie kilku warstw preparatów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów takie jak maski do włosów loreal i pochodzących od różnych producentów może być oczywiście przyjemne, jednak na dłuższą metę osłabiają strukturę pasm sprawiając, że stają się kruche i uwrażliwione. Co to jednak oznacza?

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!