Czy w każdym wieku można nauczyć się języka obcego?

Przez długi czas powtarzano nam uparcie, że języka obcego nauczyć możemy się tylko jako dzieci, dlatego też wiele starszych osób rezygnowało z nauki i żałowało, że nie rozpoczęło swojej edukacji wcześniej. Ostatnio jednak powraca się do teorii, iż języka obcego możemy nauczyć się w każdym wieku, jednak nauka ta będzie zdecydowanie różniła się od nauki młodszych osób. Na czym polegała będzie różnica?

Dzieci, zwłaszcza te, które nie zaczęły jeszcze nauki w szkole podstawowej, uczą się języka nieświadomie, poprzez osłuchiwanie się nim. W ten sposób przejmują także gramatykę danego języka oraz słownictwo. Dorośli natomiast uczą się w pełni świadomie i sami, dzięki swojej motywacji, mogą zadecydować o szybkim wyniku nauki. Dorośli są także bardziej skoncentrowani, co bez wątpienia jest czynnikiem wpływającym na zapamiętywanie słów i konstrukcji gramatycznych.

Jak zaznaczają lektorzy języka angielskiego warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nauka języka obcego to długotrwały proces, który wymaga od nas poświęcenia nie tylko czasu, ale i uwagi. Warto wspierać się w nauce poprzez słuchanie nagrań i oglądanie filmów w danym języku, a także rozmowy z obcokrajowcami. Takie praktyczne ćwiczenia z pewnością przyniosą wiele korzyści, a także sprawią, iż chętniej będziemy sięgali po nowy zasób słów, aby w bardziej klarowny sposób wyrażać swoje myśli.

Wybierając szkołę języka dla siebie kierujmy się wyborem metody, która jest najbliższa naszym metodom nauki. Niektórzy z nas są wzrokowcami, inni słuchowcami, ucz się w taki sposób, który jest dla ciebie najbardziej efektywny. Z pewnością pomogą Ci wszelkie tabele i kolorowe wykresy. Wiele inspirujących metod nauki języka odnajdziesz w sieci.

Większość szkół daje wiele możliwości jeżeli chodzi o kursy językowe. W zależności od osobistych upodobań możesz wybrać zajęcia w grupie, lub jeżeli należysz do nieśmiałych osób, możesz uczyć się także indywidualnie. Jeżeli zdecydujesz się na kursy grupowe pamiętaj, że mniejsza grupa osób gwarantuje bardziej skuteczną naukę, ponieważ lektor może skorygować szybko ewentualne błędy, wymowę czy akcent. Pomoc taka jest niezbędna, zwłaszcza w początkowych etapach nauki języka.

Oprócz zajęć w grupie, ćwicz swoje zdolności językowe w domu. Powtarzaj nowe słówka i wracaj do przerobionego wcześniej materiału, w ten sposób jeszcze lepiej je zapamiętasz. Jak podkreślają nauczyciele języka obcego, najważniejsza jest motywacja! Zapamiętaj, że każdy może nauczyć się wybranego języka obcego i to na poziomie zaawansowanym.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Raj na ziemi

nowoczesne osiedle. Zainteresowanie nieruchomościami tam usytuowanymi wciąż wzrasta. Skąd tak wielki fenomen, nadal niedokończonego przecież projektu? Plusem wpływającym na wizerunek inwestycji jest na pewno to, że osiedla nie trzeba promować. Ogrody Paulinum obronią się same. Dodatkowo dolnośląskie krajobrazy niewątpliwie wpływają pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!