Ceny płytek a ich podstawowe parametry

 

zielone płytki ceramiczneDecydując się na remont łazienki zwykle proces aranżacyjny rozpoczynamy od znalezienia najbardziej odpowiadających nam płytek ceramicznych. Ze względu jednak na to, że mnogość propozycji producenckich może niejednokrotnie przyprawiać nas o ból głowy, dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas podstawowej selekcji materiału. Każda z płytek ma określony kolor i wzór, jednak nie każda może być dla nas odpowiednia czy też dopasowana bezpośrednio do naszych potrzeb i oczekiwań. Jeżeli nie mamy problemu z remontami i chętnie skuwamy stare płytki zastępując je nowymi, możemy zdecydować się na pierwszy lepszy produkt, jednak jeżeli przygotowywaliśmy się do remontu przez kilka miesięcy i zależy nam na efekcie utrzymującym się co najmniej kilka lat, powinniśmy wiedzieć, że nie ma sensu oszczędzać na dobrych materiałach.

Wiadomo, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością, jednak w przypadku ceny płytek najczęściej ta wyższa oznacza po prostu solidniej wykonany produkt. Można czasami trafić na jakąś ciekawą promocję, jednak zwykle powinno się podchodzić do nich z lekkim dystansem. O ile może się zdarzyć, że wyprzedawane będą po prostu produkty z poprzedniej kolekcji, o tyle najczęściej zdarza się, że promocyjne płytki oznaczają po prostu produkt gorszej jakości. Wiadomo, że ceny płytek będą uzależnione nie tylko od samych parametrów technicznych glazury czy terakoty, ale także od marki producenta, która też ma swoją wartość, jednak rzadko się zdarza, żeby płytki ceramiczne czy płytki gresowe miały zawyżoną cenę tylko ze względu na logo producenta. Każdy karton posiada swoje określone parametry, na które powinno się zwracać uwagę podczas zakupów, dlatego też podczas wstępnej selekcji lepiej zwracać uwagę na klasę ścieralności, nasiąkliwości oraz antypoślizgowości, która w przypadku płytek podłogowych może być bezcenna. Warto mieć więc chociaż minimalną wiedzę z zakresu odczytywania symboli umieszczonych przez producentów na opakowaniach, dzięki czemu będziemy bardziej świadomie dobierać niezbędne materiały i unikniemy późniejszych rozczarowań takich, jak chociażby pęknie płytek na ścianach czy wręcz ich odpadanie od podłoża. Najłatwiej oczywiście przygotować się wcześniej, można wypisać sobie interesujące nas parametry i szukać takich płytek, które będą im odpowiadać. Jaka więc powinna być odpowiednia glazura i terakota?

Niezwykle istotna jest nasiąkliwość, przede wszystkim dlatego, że to ona decyduje o tym, czy określone płytki będą mogły być położone na tarasie, czy muszą być układane wewnątrz pomieszczeń. Im mniej wody wchłania płytka, czyli im mniejsza będzie jej nasiąkliwość tym będzie bardziej uniwersalna i bardziej odporna na różnice temperatur – np. silne mrozy. Nasiąkliwość płytek ceramicznych określa się na opakowaniach za pomocą symbolu przedstawiającego kropelki wody. Wyróżnia się trzy klasy nasiąkliwości płytek, przy czym grupa I oznacza najbardziej solidne płytki, a grupa III płytki nadające się wyłącznie do stosowania wewnątrz pomieszczeń oraz tylko i wyłącznie na powierzchnię ścian, ponieważ na podłogi są zbyt słabe. Na niektórych opakowaniach pojawia się symbol śnieżynki lub napis „płytki mrozoodporne”, co oznacza ni mniej ni więcej jak tylko to, że płytki mogą być układane na zewnątrz. Warto wiedzieć, że ten parametr jest ściśle związany z nasiąkliwością płytek, ponieważ im będzie ona niższa, tym płytka będzie bardziej odporna na działanie niskich temperatur. Nie mniej ważna jest klasa ścieralności, przede wszystkim dlatego, że ceny płytek są zwykle zróżnicowane pod tym kątem. Ścieralność nie jest bynajmniej powiązana z odpornością na zarysowania. Określa ona przede wszystkim stopień zużycia płytki lub zmiany jej wyglądu pod wpływem użytkowania, przy czym na opakowaniach wyróżnia się sześć klas ścieralności. Najniższa, „zerowa” oznacza płytkę, która może być układana tylko i wyłącznie na ścianie, natomiast klasa piąta odnosi się do płytek najlepszych do układania na podłogach. Dobrze patrzeć także na antypoślizgowość oznaczoną literą R i numeracją od 9 do 13. Płytka R9 będzie bardziej śliska, natomiast R13 najbardziej bezpieczna w bezpośrednim kontakcie z wodą. Jeśli chodzi o ceny konkretnych płytek, dzisiaj szybko można je poznać w łatwy sposób. Najprościej będzie po prostu odwiedzić stronę danej firmy, która proponuje tego typu materiały. Pod adresem http://www.plytki-lazienkowe.com/ceny/ceny-plytek możemy znaleźć przykładowe ceny płytek ceramicznych popularnych w ostatnim czasie.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Raj na ziemi

nowoczesne osiedle. Zainteresowanie nieruchomościami tam usytuowanymi wciąż wzrasta. Skąd tak wielki fenomen, nadal niedokończonego przecież projektu? Plusem wpływającym na wizerunek inwestycji jest na pewno to, że osiedla nie trzeba promować. Ogrody Paulinum obronią się same. Dodatkowo dolnośląskie krajobrazy niewątpliwie wpływają pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!