Concorde Atlas – rodzaje płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne pomimo tego, że są ogólnie dostępne i często wykorzystywane w kreacji odpowiednich przestrzeni w naszym domu, to jednak osoby wybierające je do ozdoby podłóg są do końca świadomi tego, z jakiego materiału jest wykonana dana płytka. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny materiał powinniśmy dowiedzieć się nieco na temat gresu, glazury czy terakoty.

Na rynku dostępny jest szereg materiałów: płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań takich marek jak Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde. Najczęściej wybieranym rodzajem materiału jest glazura, gres lub terakota. Płytki glazurowe mogą być niezwykle kunsztowne, są delikatne, ponieważ wykonywane są z ceramiki fajansowej. Powierzchnię glazury pokrywa szkliwo. Możemy domyślić się, że gwarantuje ona uzyskanie eleganckiego i delikatnego efektu końcowego. Świetnie sprawdzi się na ścianach oraz obudowie urządzeń sanitarnych. Glazura jest też odporna na środki chemiczne, dlatego świetnie sprawdzi się na przykład w kuchniach. Kolejny znany i często wybierany materiał to gres, czyli płyta ceramiczna zaprasowana, przez co uzyskuje dodatkową wytrzymałość i twardość. Jest więc odporna na uszkodzenia, wysokie temperatury, środki chemiczne. W odróżnieniu od glazury może być więc stosowana na podłogach, nawet na zewnątrz, ponieważ niektóre gatunki są także dodatkowo mrozoodporne. Gres może być szkliwiony lub pozostawiony w swej naturalnej – nie błyszczącej formie. Jest on świetnym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu. Ostatnim znanym rodzajem płytek jest terakota. Wykonana jest ona z płytki kamionkowej i drobnoziarnistej gliny. Z całą pewnością zaletą terakoty jest jest niezwykle dużą dostępność i to w bogatej kolorystyce. Ten rodzaj płytek dobrze sprawdzi się na podłodze, ale też na ścianach. Terakotą możemy wyłożyć podłogi i ściany w każdym pomieszczeniu. Wybierając jej opcję mrozoodporną spokojnie możemy wyłożyć nią schody, balkony i tarasy. Ogólnie mówiąc glazury i terakoty najczęściej wybierane są  do wykończenia takich pomieszczeń jak kuchnie i łazienki, które są szczególnie narażone na działanie  zmiennych temperatur, wilgoci, wody. Warto też zadbać o to, aby nasze płytki był odporne na uszkodzenia i ścieralność. Ich klasa ścieralności powinna wynosić minimum 3. W kuchni warto założyć gres szkliwiony, ponieważ dodatkowo ochroni on płytki od plamienia, a jeżeli już zdarzy się zabrudzenie, to z tego rodzaju płytek szybko je usuniemy. W łazience natomiast zamontujmy gres szkliwiony, z pewnością lepiej się sprawdzi niż gres polerowany, który pod wpływem wody może stać się śliski. 

Concorde Atlas

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Profesjonalne maski do włosów Loreal

ielęgnacji i stylizacji włosów, nasze pasma od czasu do czasu mogą reagować alergicznie sprawiając, że z podatnych na układanie, zdrowych i lśniących, stają się koszmarem, trudnym do ujarzmienia i ułożenia. Zwykle do takiej sytuacji doprowadzamy same – nasze nieodpowiednie nawyki żywieniowe i pielęgnacyjne, nakładanie na siebie kilku warstw preparatów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów takie jak maski do włosów loreal i pochodzących od różnych producentów może być oczywiście przyjemne, jednak na dłuższą metę osłabiają strukturę pasm sprawiając, że stają się kruche i uwrażliwione. Co to jednak oznacza?

Czytaj więcej...
DMC Firewall is a Joomla Security extension!