Raporty nieruchomości podstawą strategii branżowych

 

nieruchomościProfesjonalne badanie rynku nieruchomości powinno brać pod uwagę szereg czynników, odnoszących się między innymi do ukształtowania terenu, obszaru zabudowy mieszkaniowej, lokalizacji terenów zielonych i przemysłowych, charakteru społeczności lokalnej, poziomu bezpieczeństwa na określonym obszarze i jego bezpośredniej okolicy, obecności obiektów użyteczności publicznej i miejsc pracy, atrakcyjności handlowo-kulturalnej, analizy SWOT oraz raportów nieruchomości, które odnoszą się do aktualnej sytuacji rynkowej oraz wszelkiego rodzaju zmiennych pojawiających się podczas wszelkich marketingowych działań. Czynników mających bezpośrednie przełożenie na sytuację rynkową jest tak dużo, że trudno wyobrazić sobie możliwość wykreowania samodzielnych analiz bez stałego dostępu do statystyk oraz bieżących danych pochodzących z wiarygodnych źródeł.

Raporty nieruchomości powstają w oparciu o ścisłą współpracę analityków, informatorów i rzeczoznawców majątkowych, dlatego też wszelkie próby przyglądania się układom pomiędzy popytem i podażą czy obserwowania obecnej sytuacji rynkowej może spalić na panewce. Wiadomo oczywiście, że tego typu informacje nie są ściśle tajne i co jakiś czas udostępniane są informacje dotyczące obecnej sytuacji branżowej, za pośrednictwem stron internetowych czy cyfrowych raportów, jednak są to drobne wycinki, które niewiele mogą nam mówić w momencie, kiedy interesuje nas konkretny i precyzyjnie określony aspekt branży. Z tego właśnie powodu raporty nieruchomości powstają najczęściej na zlecenie, gdzie istnieje możliwość wykreślenia wiarygodnej statystyki na podstawie danych gromadzonych pod konkretnym kątem. Jeżeli zleceniodawcy zależy na bliższemu przyjrzeniu się układowi popytu i podaży w kontekście mieszkań w kamienicach, trudno oczekiwać, że będzie zadowolony otrzymując w analizach statystyki sprzedaży domków jednorodzinnych na wsiach. Widać więc, jak ważne może okazać się uściślenie swoich własnych oczekiwań w celu uzyskania precyzyjnych informacji.

Wszelkie analizy przeprowadzane na własną rękę mają charakter jedynie informacyjny, ponieważ niewiele nam dadzą, kiedy będzie nam zależało na skonfrontowaniu pozyskanej wiedzy z konkretnymi dokumentami urzędowymi. Żadna instytucja państwowa nie będzie opierała się jedynie na naszych własnych intuicjach, możemy się więc spodziewać oczekiwań powiązanych ze zleceniem precyzyjnych badań rynkowych przez wyspecjalizowanych analityków, mających ogromną wiedzę z zakresu branży nieruchomości. W kontaktach z instytucjami państwowymi czy bankami, musimy się więc zwrócić po pomoc do uprawnionych rzeczoznawców majątkowych lub zawodowych doradców pochodzących z zaufanych firm zajmujących się sprzedażą mieszkań, domów i pozostałych obiektów. Ze względu na to, że przestrzeń rynku lokalowego zmienia się dynamicznie praktycznie z dnia na dzień, każdy rzeczoznawca majątkowy sięga po raporty nieruchomości sporządzone w ostatnim czasie, które są niezastąpione podczas szacowania wartości jakiegokolwiek majątku, w pełni zależnego od dziesiątków czynników i zmiennych, wchodzących ze sobą w interakcje i tworzące zespoły konfiguracyjne. Na podstawie analiz i statystyk mogą lepiej funkcjonować także doradcy nieruchomości, którzy skuteczniej mogą prowadzić swoich klientów zachęcając ich do inwestowania lub odradzając podejmowania określonych kroków, gdyby sytuacja w branży okazywałaby się być mało stabilna. Jako, że mieszkania, domy i lokale użytkowe stanowią cenny nabytek i nie powinny być rozporządzane w sposób nieodpowiedzialny, trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie na rynku nieruchomościowym bez statystyk, analiz i raportów. Nie każdy ma dostęp do wiarygodnych i szczegółowych danych, dlatego też odpowiedzialność za kreowanie precyzyjnych podsumowań spada na profesjonalne biura analityczne dostarczające sporządzane przez siebie analizy, statystyki i wykresy na użytek konkretnych rzeczoznawców majątkowych lub też wszystkich firm zajmujących się sprzedażą lub też doradztwem w kwestii nieruchomościowej.

mieszkanieAby wartość majątku była jak najbardziej precyzyjna, dokładna oraz jak najbliższa prawdy, raporty nieruchomości muszą uwzględniać i zawierać wszystkie najważniejsze wytyczne, które mają niebagatelne znaczenie dla wszelkich pracowników biur nieruchomości oraz firm czy prywatnych osób chcących dowiedzieć się czegoś na temat obecnej sytuacji panującej w branży. Rzeczoznawcy majątkowi przed przystąpieniem do wyceny mieszkania czy domu oraz sporządzenia operatu szacunkowego zwykle wcześniej sporządzają charakterystykę rynku nieruchomości odnoszącego się do badanego obecnie obiektu. W taki sposób możliwe jest uzyskanie pełniejszego obrazu tego, co dzieje się na rynku, jakie są obecnie tendencje i dlaczego zlecana nieruchomość ma właśnie taką, a nie inną wartość. Wchodząc na stronę www.walor-nieruchomosci.pl/analizy-i-raporty,312.html można dowiedzieć się na wspomniany temat o wiele więcej. Warto to zrobić przy okazji poszukiwania pewnych odpowiedzi związanych właśnie z rynkiem nieruchomości oraz różnorodnymi analizami. Wszystkie analizy oraz tworzone na ich podstawie – w blokach miesięcznych lub kwartalnych - raporty, gromadzą dane takie, jak chociażby ważne spadki lub wzrosty liczb udzielanych kredytów oraz ich wartości, regulacje odnoszące się do określonych cen mieszkań, zapotrzebowania na konkretne mieszkania w ustalonej lokalizacji – dzielnicy, mieście czy wsi, wartości udzielanych kredytów hipotecznych, wszelkiego rodzaju ulgi, w tym także te podatkowe, sytuacja finansowa całego państwa, wszystkie trendy pojawiające się w branży nieruchomościowej, szacunki dotyczące przewidywanych statystyk, czy też wiedza odnosząca się do rozwoju w wybranej okolicy centrów handlowych, których atrakcyjność przekłada się w sposób bezpośredni na zwiększenie wartości okolicznych nieruchomości oraz pobliskich działek pod zabudowę. Wszystkie dane są oczywiście zróżnicowane, ponieważ raporty nieruchomości są zwykle precyzyjnie tworzone na konkretne zlecenie, przez co ich tematyka zależna jest w pełni od celu, do którego są przygotowane. Jakkolwiek by jednak nie było, ich jakość zależy od doświadczenia i wiedzy analityków i biur nieruchomości, którzy posiadają wszelkie niezbędne narzędzia oraz stały dostęp do najważniejszych danych odnoszących się do całej branży, na bieżąco też obserwują wszelkie zmiany oraz kształtujące się z miesiąca na miesiąc nowe trendy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio czytane

Torby ze skóry na przestrzeni wieków

ról, dlatego też przedmioty, które ją otaczają powinny nadążać za jej potrzebami oraz oczekiwaniami. Nie inaczej jest w przypadku torebek, o czym doskonale wiedzą projektanci i producenci, starając się sprostać wymogom współczesności. Torebka musi się sprawdzić nie tylko na co dzień, ale i od święta i być wierną towarzyszką na wieczornym wyjściu, spotkaniu biznesowym, na zakupach oraz spotkaniach z przyjaciółkami przy herbacie. Dzisiaj bardzo wyraźnie zaostrzył się podział pomiędzy torebkami na dzień i na wieczór, przede wszystkim w kontekście ich rozmiarów. Torebka wieczorowa jest poręczna, subtelna i „bogata”, natomiast na zakupach czy na co dzień trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie, niż duża, workowata torba, która bez trudu pomieści wszystko to, co niezbędne w ciągu sklepowych szaleństw.

Czytaj więcej...

Torebki ze sklepu – jak dobierać dodatki?

ów – telefony, chusteczki, dokumenty, pieniądze czy notatki, które muszą być w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Być może dlatego tak ogromną popularnością cieszą się torebki, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek, szanującą się, kobietę. Nie wolno jednak zapominać, że obok funkcji praktycznej torebki pełnią funkcję czysto estetyczną i stanowią uzupełnienie stroju, warto więc wiedzieć w jaki sposób powinny być wybierane, aby sprawdzały się w każdej sytuacji. Jeszcze do niedawna funkcjonowało powszechne przekonanie, że torebki powinny być dopasowywane do butów, jednak dzisiaj stawia się bardziej na całościowe wrażenie wizualne, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby panie dobierały buty, akcesoria i ubrania w taki sposób, aby wzory i barwy się nie „gryzły”. Jeżeli wszystko jest od siebie dopasowane i nie ma się ani wrażenia przepychu, ani odczucia przewagi jednej części sylwetki, buty mogą być czerwone, płaszcz beżowy a torebka czarna.

Czytaj więcej...

Raj na ziemi

nowoczesne osiedle. Zainteresowanie nieruchomościami tam usytuowanymi wciąż wzrasta. Skąd tak wielki fenomen, nadal niedokończonego przecież projektu? Plusem wpływającym na wizerunek inwestycji jest na pewno to, że osiedla nie trzeba promować. Ogrody Paulinum obronią się same. Dodatkowo dolnośląskie krajobrazy niewątpliwie wpływają pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca.

Czytaj więcej...
Our website is protected by DMC Firewall!